Proč koupit motooblečení 4SR

Oblečení 4SR je vyráběno s důrazem na maximální funkčnost výrobku. Proto jsou používány nejlepší materiály a nejmodernější technologie výroby. Bezpečnost je na prvním místě a veškeré produkty splňují nejvyšší standardy. Toto dokládá i použití výrobků 4SR v těch nejnáročnějších světových soutěžích.

700x395-1489586751-4sr-nove-slidery-ramen-a-kolen-2017-a-james-ellison-bsb

Soustředění jezdce před závodem v kombinéze 4SR.

Kůže a šití

Pružnost, pevnost a otěruvzdornost, to jsou základní charakteristiky, které musí mít každý díl kůže použitý na motocyklovém oblečení. Pouze pružná a pevná kůže dokáže odolat nárazu při pádu (nedojde k jejímu roztržení). Následnému prodření zabrání vysoká otěruvzdornost kůže. Pouze kombinéza ušitá z té nejkvalitnější kůže může vydržet závodní nasazení. Na kožené kombinézy a bundy se používá 1,2 mm silná hovězí useň, a to především její svrchní vrstva zvaná Full Grain. Kůže, která se používá, má, díky pečlivému zpracování, dvojnásobnou výdrž co kůže klokaní.
Stejně jako kůže, je důležitá kvalita šití a použité švy. Nejenom jaké švy jsou použity, ale i kde jsou použity a jak precizně je celý motocyklový oděv sešit dohromady. To vše má vliv na funkčnost a pohyblivost. Samozřejmostí jsou dvojité a trojité bezpečnostní švy, ale to je pouze malá část z celkové technologie šití. Pouze nejkvalitněji šité produkty naleznete v tak náročném prostředí jako je Moto GP, WSBK, IDM a další. Podrobné informace o používaných švech naleznete v našem blogu.

Nové ramenní a kolenní plastové slidery

Usilovně je vyvíjeli už od jara roku 2015. Již od prvních skic byl kladem důraz především na maximální funkčnost tohoto prvku. Chtěli přijít s něčím novým, neokoukaným a skutečně unikátním, co ještě zvýší bezpečnost jejich produktů.
Jako první vybírali materiál. Dle technologických možností připadaly v úvahu tři materiály ferit tedy ocel, carbon a pružný plast. Po špatných zkušenostech s feritovými kryty, které nejsou pružné a kinetickou energii jen předají, jim na výběr zbyl carbon a pružný plast. Po prvních nárazových testech, kdy carbon sice částečně pohltil energii nárazu, ale již nebyl schopen dalšího použití, jednoznačně padla volba na pružný plast. Proč? Plast kinetickou energii pohltí a vždy se vrátí do původního tvaru.

4SR_protektory_sketches4SR slidery ramen na kombinezach carbon

Vývoj a výroba sliderů je náročný proces.

U motocyklových výrobků vždy hraje velkou roli ergonomie, a ta je alfou i omegou nových 4SR plastových sliderů ramen a kolen. Po prvních deseti vzorcích finalizovali tvar a předali hotovou kombinézu k prvním testům, rovnou v závodech British Superbikes. Reakce jezdce byly pozitivní a testy skutečnými pády více než úspěšné, proto tyto nové prvky zařadili již do kolekce 2017.

1500x1500-1490888950-4sr-suit-monster-green-westmoreland 

Jezdec na závodním okruhu v kombinéze 4SR.

Zbývalo pouze doladit chrániče, které budou pod těmito plastovými slidery uloženy. Tvrdé, plastové chrániče, podložené molitanovou vrstvou jsou již dávno pasé, nesplňují nové certifikace a používaly se v 90. letech. Protože ve 4SR spolupracují s několika top evropskými výrobci chráničů pro motocyklový sport, měli na výběr z mnoha vývojových novinek. Nakonec u těchto kombinéz pro závodní účely padla volba na viscolestické chrániče od firmy Betac, které současnou normu EN 1621-1:2012 splňují i při dodatečných testech při zvýšených teplotách T+ , což my motorkáři v letních měsících potřebujeme.
Nové slidery a chrániče nejsou revolucí, ale jedná s o dobře promyšlenou evoluci. Kombinézy soustavně ve 4SR vylepšují již 10 let a snaží se přinášet zákazníkům stále dokonalejší produkty.

4SR jirus slidery ramen na jednodilnych kombinezach1500x1500-1490887375-4sr-1pc-monster-green-2

Majitel firmy 4SR - Václav Jiruš

Pohodlí

Kromě celkové bezpečnosti je neméně důležitá flexibilita a celkový komfort. V motocyklovém oblečení se musíš cítit bezpečně a přitom příjemně. Proto je celkový střih všech věcí přizpůsoben tak, aby neomezoval v pohybu. Na kombinézách je použito velké množství kevlarové streče a flexibilních prvků a to jak v rozkroku, tak na rukávech.

Kvalita

Nejlepší referencí kvality jsou závodníci, kteří produkty 4SR používají. Kombinézy a rukavice 4SR, můžeš vidět v závodech Grand Prix, World Superbike, IDM, ICV, MČR... 4SR je jediný český výrobce, který dodává do těchto soutěží rukavice a jeden ze dvou českých výrobců, který dodává do těchto soutěží kožené kombinézy. Lukáš Pešek odolnost své 4SR motocyklové kombinézy poprvé vyzkoušel ve španělském Jerezu. Více o testech moto oblečení najdeš v blogu.

4SR MotoGP Pesek Czech crash 1

Testování kombinézy v praxi :)

Patent na funkční řešení kevlarových jeans

4SR jako jediná Česká firma přišla s patentem, který zvýšil bezpečnost nás všech na motorkách. Jak se to stalo? Začali přemýšlet, proč v motorkářských jeansech chrániče volně plandají, nekryjí koleno a jak tento problém vyřešit. Chtěli zákazníkům nabídnout opravdu funkční produkt, a ne něco, co označení „motorkářské jeansy“ jen nese. Ve 4SR proto vymysleli jednoduché, chytré, a hlavně funkční řešení. Jedná se o elastickou punčochu, která drží chránič na koleni a holeni, a je nezávislá na vnějším materiálu jeansů. Chránič je navíc plynule polohovatelný, takže jej máte stále na správném místě, jako například v kombinéze, a přitom si můžete užívat volnosti kevlarových jeansů. Podrobnosti v našem blogu.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení