Jomaxácké motovýlety - moto trasa plná zatáček

Ahoj všem milovníkům jedné stopy :)

Počasí si letos s námi trochu hraje, ale i když je třeba hnusně, většina z nás sedí určitě u kompu nebo na mobilu a hledá si trasy, kudy vyrazí na mašině sám nebo s partou. My jsme si letos už střihli naši oblíbenou trasu, která ti dá čistou jízdou skoro čtyři a půl hoďky. Takže je ideální na celodenní vyjížďku. Jestli bydlíš někde kolem Pardubic, Chrudimi, Havlíčkova Brodu, Ledče nad Sázavou, Lokte, Vlašimi a na okrese Kutná Hora, můžeš vyrazit.

My začínáme v Kutné Hoře, která sama o sobě má tolik památek a zajímavých míst, že by ti na to nestačil ani týden volna. Namátkou můžeš navštívit staré město, kde je dominantou Chrám Svaté Barbory, hned vedle ní je GASK, kde se konají různé výstavy a jsou tam krásné zahrady, kousek pod ní najdeš Důl Osel, kde se těžilo stříbro (důl je s průvodcem přístupný). Hned naproti je BAR Barborská, kde ti majitel Jirka namíchá skvělé drinky (doporučujeme přespat v Kutné Hoře a večer tam zajít), protože až se večer budeš vracet na penzion, je staré město nasvícené a je to pecka přátelé. Především již zmíněný Chrám Svaté Barbory a také park pod Vlašským dvorem. Jinak další památky jsou např. Kamenný dům, Kostnice a také několik kostelů. Jo abych nezapomněl, až budeš mít hlad, tak v Kutné Hoře je opravdu veliký výběr restaurací a hospod. My můžeme doporučit např. starobylou Restauraci v Ruthardce (mají tankovou Plzeň jako křen). Jo a když se budeš chtít rovnou ubytovat, najíst a dát motorku do dvora, tak doporučujeme Restauraci Kozlovna (tankový Kozel), Restauraci u Kata, nebo Penzion Benešova 6, který je 100 metrů od našeho kamenného obchodu.

Jo a nesmím zapomenout na naprosto luxusní a v širokém okolí nejlepší točenou zmrzlinu, při výjezdu z Kutné Hory - Karlov za průmyslovou zónou směr Čáslav, kde tě obslouží motorkář Luboš se svojí ženou :) To je povinné přátelé :)

Fotka

Nejlepší zmrzlina v okolí Kutné Hory.

Můžeš namítnout, že tato trasa má sice jenom 248 km, ale je vedená především zatáčkovitými úseky, které milujeme, a také se snažíme vždy vybrat kvalitní asfalt a také se vyhýbat co to jde hlavním tahům. OK, takže my vyrážíme směr Nové Dvory, kde za prvním semaforem vpravo odbočujeme na Chotusice - kde je vojenské letiště a naše česká letka s Gripeny. Tady nám začíná trochu svižnější a rovinatější část cca 30km, kde vyzkoušíme Top speed našich motorek. Takže valíme dál přes Vrdy a oblíbený úsek zatáček přes kopec v Podhořanech u Ronova a pokračujeme svižně na Heřmanův Městec (při výjezdu z obce je benzínka, kde je levnější benzín) a dál směr Chrudim. Pozor před i za Bylanama je železniční přejezd a pak jsou Markovice a tam se dej hned první vpravo na Kozojedy (dodržuj rychlost).

Za nima je za letištěm už Rabštejnská Lhota a tam začíná ta pravá nirvána a samá zatáčka s parádním povrchem :) Prostě orgasmus na 2.

Po projetí tohoto úseku se dostaneš do Seče, kde je přehrada. Takže se dáš první doleva a jedeš z kopce dolů táhlou pravou, až přijedeš na hráz Sečské přehrady, jsou tam po přejetí hráze odpočívadla, takže ideální na prohlídku hráze a jednu kouřovou. Pak začíná opět skvělý úsek lesem s naprosto novým asfaltem (oprava tohoto úseku i s rozšiřováním silnice, kácením stromů a nových svodidel trvala několik let, ale stálo to za to) opravdu parádní svezení až do Horního Bradla, kde odbočíš vpravo přes most a hurá do kopce opět samými zatáčkami přes Železné Hory směrem na Chotěboř, kde na náměstí zastavujeme na zmrzlinu.

Pokračujeme na Havlíčkův Brod směr na Světlou, Ledeč nad Sázavou a přejíždíme most přes další přehradní nádrž Švihov, podjíždíme dálnici D1, kde je hned vpravo McDonald a KFC. My ale pokračujeme dál na Čechtice, Čáslavsko, Louňovice pod Blaníkem a do Vlašimi, kde máme další zastávku. Ve Vlašimi jsou jinak dvě náměstí, na tom vrchním je zámek, kde je na nádvoří moc fajn restaurace a také je tam krásný veliký zámecký park, kde jezdí i pán s koňským spřežením. Pak sjedeme pár zatáček na spodní náměstí, kde je veliká Cukrárna, tam máme zastávku vždy povinnou :)

Motovýlet 1-2024

Parádní trasa na motovýlet

Takže nasedáme a valíme směr Divišov, kde se mimochodem vyráběly plochodrážní motocykly JAWA, které v té době byly nejlepší na světě. Pokračujeme dále a tentokrát přejíždíme opět dálnici D1 a jedeme zatáčkami dolů k hradu Český Šternberk. Přejedeme most a železniční přejezd a hurá do kopce samou zatáčkou směrem na Uhlířské Janovice a dál na Malešov, kde je opravená stará Tvrz a kde mají malý Pivovar a stylovou restauraci.

No my to máme z Malešova domů už jenom pár kilometrů, jsme příjemně unavení a plný dojmů. Počasí nám vyšlo, po cestě se nám nestala žádná prekérka a doufám, že nám nepřijde ani obálka od Policie za překročení rychlosti :)

Tak přátelé, jestli vyzkoušíte tuto trasu, tak si ji užijte a bacha na radary a červené Fabie. Jo a na této trase je plno zajímavých míst, o kterých tady nepíšeme, ale věříme, že si každý najde to své :)

 

Čus JOMAXÁCI

 

Máš nějakou zajímavou trasu zase ty pro nás? Tak se s ní pochlub:)

Můžeš na našem facebooku nebo na instáči s hashtagem #motojomaxcz. 

 facebook_motojomax  logo_instagram_male   linkedin_motojomax        youtube-1837872_640