Jak se připravit na moto sezónu

Kompletní návod, jak připravit (nejen) motorku na sezónu

Jaro pomalu klepe na vrata garáže, takže je nejvyšší čas zjistit, v jakým stavu je tvůj stroj a vůbec celá tvoje motovýbava.

motorka_kontrola_před_jizdouJak připravit motorku na sezonu?

Kontrola motorky nebo skútru

 1. stav baterie - než budeš startovat, tak změř a případně dobij baterii. K dobití ti můžeme doporučit automatickou nabíječku Fulbat, kterou sami používáme. (o tom, jestli v zimě startovat nebo nestartovat motorku, jsme ti psali v našem blogu)
 2. tlak v pneumatikách - zkontroluj pneuměřičem a případně dofoukni, ale nezapomeň, že když se gumy ohřejí, tak mají jiné tlaky. Proto foukej než vyjedeš )
 3. kontrola brzdových destiček a brzd
 4. promazání bowdenů a lanek
 5. kontrola světel
 6. kontrola blikačů
 7. kontrola brzdového světla
 8. kontrola lékarničky

výlet_na_motorceCo zkontrolovat před začátkem sezony?

Kontrola motooblečení

Určitě si všechno svoje oblečení na motorku uložil na zimu tak, jak jsme ti doporučovali v našem blogu v článku "Jak správně udržovat motooblečení". Přesto není od věci na něj kouknout:

 1. stav oblečení - motobunda a motokalhoty, kombinéza, rukavice a boty - zkontroluj čistotu a případně, jestli není potřeba kůži promazat
 2. vyzkoušej velikost motooblečení (znáš to - zima je dlouhá a oblečení se většinou přes zimu srazí :)
 3. kontrola přilby - promazání, seřízení, vyprat vnitřní polstry, vyčistit plexi
 4. nabít interkom

Než poprvé vyjedeš

Než poprvé vyjedeš, nech motor hezky prohřát, aby byl olej na správný provozní teplotě. Po rozjezdu si nejdříve motorku nebo skútra jak se říká ošahej, vyzkoušej si hlavně brzdy (pomalej nástup na brzdové páčce, to samé na zadní brzdě, žádný zběsilosti). Mysli taky na to, že gumy skoro půl roku stály a je potřeba, aby si sedly a hlavně ohřály, na to si dej fakt bacha! Je to každý rok stejný a po první vyjížďce skončí hodně lidí na zemi.

Navíc tvoje tělo si za půl roku odvyklo jezdit na motorce a jestli necvičíš a nesportuješ, tak tě bude určitě bolet zadek ( někoho kolena ), ale hlavně ruce a především prsty. Je dobré se před jízdou trochu protáhnout a udělat pár cviků na protažení, není to žádná ostuda, my to děláme před každou jízdou i během sezony.

A co je nejdůležitější, sedej na motorku nebo skútra, když jsi v pohodě, jestli se necejtíš, tak na to nesedej, stejně by sis to neužil/a.

Tak ať první jarní vyjížďka stojí za to :) a hlavně kolama dolů :) JOMAXÁCI

Toto ber jako naše doporučení, nikomu to nenutíme, jsou to pouze naše více jak 30leté zkušenosti :)

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení