Airbagové vesty nejen pro motorkáře

Homologovaný airbag Ti může zachránit život...

Společnost HELITE byla založena v roce 2002 panem Gérardem Thevenotem, jedním z francouzkých průkopníků a podnikatelů ve světě leteckého průmyslu. V airbagových vestách dnes jezdí např. francouzská policie, španělská královská garda, španělská madridská policie, francouzští záchranáři, profesionální jezdci na motorkách i čtyřkolkách... Ti všichni používají airbagovou vestu značky Helite. Tato vesta je vyrobena ve Francii a používá se již v několika vysoce rizikových sportech - nejen pro motorkáře a čtyřkolkáře, ale i na koních nebo lyžích..

Jaké má airbagová vesta výhody?

Stručně řečeno - snadná manipulace, spolehlivost, homologace, opakované použití a optimální ochrana.

Airbagová vesta Helite je určena pro všechny rizikové sporty a dá se nosit přes jakoukoliv bundu na motorku (letní i zimní). Instalace na tvoji motorku je jednoduchá, bez použití nářadí zabere jen několik minut. Airbagovou vestu může použít řidič i spolujezdec. Airbagová vesta na motorku Helite je 100% mechanická, což znamená, že nemůže dojít k samovolnému spuštění airbagu a k funkčnosti není potřeba žádná baterie. Vesta může být používána opakovaně, protože jediný komponent, který se vymění v případě potřeby pro další nafouknutí, je bombička.

Homologace:

- CE homologovaný airbag (zcela nafouknutý v 100 ms)
- CE homologovaný EN1621/2 odnímatelný zádový protektor
- Klasická vesta: KNOX, TURTLEVest: SAS-TEC

Vlastnosti:

- vnitřní textilní 3D síťovina udržuje dobrou cirkulaci vzduchu
- příjemný a komfortní „pěnový dotek“
- lehké, snadné a nastavitelné přezky k zapínání (bez problémů se zapíná i v rukavicích)
- suchý zip na hrudi pro lepší nastavení vesty
- sedí přes jakýkoliv typ oděvu
- lehká, flexibilní, vzdušná a volná pod pažemi tak, aby byla zaručena možnost pohybu a aby se dobře přizpůsobila bundě, kterou nosíš pod ní
- možnost výběru ze dvou barevných variant - černá nebo žlutá (žlutá má reflexní prvky zajišťujících vysokou viditelnost ve dne i v noci)
- součástí vesty je bombička odpovídající dané velikosti
- součástí je i jeden kus trhačky k upevnění na motocykl nebo čtyřkolku

Hlavní výhody airbagu

Velký objem vzduchu a chytře vymyšlený airbag v kombinaci s rychlým časem nafouknutí a optimálním tlakem vede k velmi účinné ochraně v případě nehody. Náraz je absorbován rozsáhlým povrchem airbagu a energie je rozptýlena. Horní část těla je posílena airbagem a lépe připravena odolat nárazu. Úder do hlavy je se zpožděním a mozek zpomalí dříve, to ochrání hlavu před traumatickým poraněním mozku. Hlava a páteř zůstávají v rovině na místě, to ochrání krční páteř před poraněním a hyper-flexí. Turtle technologie - High End 1621/2 zádový protektor je vnější materiál, který je nárazu odolný jako želví krunýř přes airbag. Tato technologie je velmi podobná přilbě - tvrdá vnější vrstva a uvnitř měkký materiál. To má za následek odolnost proti protržení a plné rozptýlení síly na povrchu airbagu. Toto vylepšení je významné zejména v případě malých ostrých vyčnívajících předmětů jako např. zábradlí nebo části motocyklu.

Správná instalace na motorku:

Výběr velikosti:

Správnou velikost airbagové vesty zjistíš změřením tvého pasu v oblečení a také podle tvojí výšky postavy. Tzn. vždy se změř ve tvojí motorkářské bundě !!! Je to důležité k tomu, aby vesta pevně seděla a tím mohla plnit svou ochranu. Podle velikosti obvodu tvého pasu v oblečení a podle výšky postavy pak vyber v tabulce níže tu správnou velikost. Pokud bys potřeboval poradit nebo zkonzultovat výběr velikosti, tak neváhej zavolat nebo napsat :) 

Jak probíhá výměna bombičky: