Jomaxácké motovýlety VI. Písek

Dneska ti ukážeme trasu, kterou máme moc rádi, jelikož každý rok jezdíme do Písku ke Kabourkům do Yamahy na servis (kde najdeš pohodovou rodinnou firmu a vše od značky Yamaha včetně skvělého servisu a parádního showromu). 

Nejezdíme nejkratší cestou, pokaždé trasu lehce upravíme, ale vždycky to bereme jako pohodovej výlet, při kterém najedeme krásných cca 400km. Takže do sedel a jde se na to ..

Z Kutné Hory zamíříme směr Poličany a přes Malešov (o téhle starověké vesničce s tvrzí jsme ti psali v našem Motovýletě I) do Uhlířských Janovic, kde jsou všechny památky pěkně pohromadě - stačí přibrzdit na velkém parkovišti přímo na náměstí, kde stojí barokní kostel sv. Aloise Gonzagy, barokní fara a radnice a o kousek dál románsko-gotický kostel sv. Jiljí se vzácnými freskami, barokní márnicí a dřevěnou zvoničkou.

Pokračujeme směr Český Šternberk. Než do tohoto městyse dojedeš, čekají tě serpentýny do údolí, kde se před tebou otevře nádherný výhled na řeku Sázavu a nad ní hrad z r. 1241 přestavěný na zámek Český Šternberk. Přejedeš koleje, objedeš celý zámek dalšími serpentýnami, tentokrát v lese, prostě pecka.

Cesky_Sternberk_hrad

Pak přejedeš dálnici a projíždíš Divišovem, kde tři roky po 2. světové válce založil motocyklový závodník Jaroslav Simandl továrnu na závodní motocykly značky Jawa (původně ESO). Po menších i větších problémech s výrobou, jejím přesunem, změnou majitelů ... v současné době v Divišově podnik vyrábí a dodává  komponenty a náhradní díly do speciálních soutěžních plochodrážních motocyklů a jako jediný výrobce na světě kompletní motocykly, tedy rámy i motory.

Pokračuj přes Bystřici, Vrchotovy Janovice, Sedlčany až do Příbrami - historického hornického města. Můžeš se podívat do největšího hornického muzea v ČR z r.1886 nebo navštívit zrekonstruované poutní místo Svatou Horu.

hornické_,muzeum  svatá_hora_příbram

Z Příbrami projedeš Rožmitálem pod Třemšínem, Březnicí a pokračuješ přes Bělčice, Lnáře, Svéradice, Horažďovice až do Strakonic - historického královského města ze 13.století, kde si můžeš prohlídnout např. Strakonický hrad. Ve Strakonicích se také vyráběly české motocykly ČZ, a to až do r. 1997.  My pokračujeme přes Dobev až do Písku, kde je přímo u dálnice Motoshop Yamaha Kabourek. V Písku si nezapomeň prohlédnout nejstarší kamenný most v ČR ze 13. století, královský gotický hrad s Prácheňským muzeem nebo historické jádro, které je národní kulturní památkou.

kamenný_most_písek

Z Písku míříme do Tábora, dalšího nádherkého historického města založeného husity r.1420. V Táboře najdeš spoustu památek, např. gotickou radnici ńebo Husitské muzeum, ale i ZOO a botanickou zahradu, muzeum čokolády a marcipánu. Odpočinout si můžeš v Husově parku nebo u vodní nádrže Jordán, kde je bezva koupání s písčitou pláží.

stare-mesto-tabor  jordán

Pokračujeme směrem na Chýnov, za kterým po pravé straně můžeš kouknout do Chýnovské jeskyně, jejíž nejnižší bod je v hloubce 42m. Prohlídka jeskyně ti zabere 40 min, je zrekonstruována - nové osvětlení i ozvučení. Zvlášť příjemný je jeskyni navštívit v letních horkých dnech, protože dole je teplota 5 až 9°C.

Chýnovská_jeskyně  Chýnovská_jeskyně1

Z Chýnova se vrať na silnici na Pacov, Lukavec, Čechtice, podjedeš dálnici a jsi na mostě přes vodní nádrž Švihov (spíš se jí říká Želivka), která je největší vodárenskou nádrží v ČR a i ve střední Evropě a zásobuje kromě Prahy skoro celý Středočeský kraj pitnou vodou. Přibrzdi, protože ten pohled stojí za to :)

vodní_nádrž_švihov

Dojedeš do Ledče nad Sázavou, Bohdanče (o obou už jsme ti psali v Motovýletech I) a přes Křesetice zpět do Kutné Hory.


motovýlet_do_písku


Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení