Jomaxácké motovýlety V. Sosnová

Po 14 dnech jsme si zajeli opět zajezdit na okruh do Sosnové u České Lípy. To by nebylo až tak zajímavý jako trasa, po které jsme tam dojeli, a která má několik fakt zajímavých míst, které ti chceme doporučit.

Trasa je spíš rovinatá a po hlavních cestách, takže rovinky a skvělé výhledy do krajiny. Navíc po celé trase je kvalitní povrch a především za Mladou Boleslaví je to pecka.

Kutnou Horu už znáš z našich předchozích tras. Takže vyrážíme směr ..

Poděbrady - lázeňské město s kolonádou kolem řeky Labe a výbornou zmrzlinou na náměstí.

poděbrady

Cestou z Poděbrad je Královské město Nymburk, které jenom míjíš, ale doporučujeme se tam zastavit třeba na procházku kolem vody, kde uvidíš cihlové hradby s hranolovými baštami.

nymburk

Pokračujeme dál přes plno vesnic až do Mladé Boleslavi, kde podjedeme viadukt a po staré silnici na Boleslav se určitě zastav v leteckém muzeu Metoděje Vlacha, kde mají i parádní Leteckou kantýnu. Za nás fakt pecka, chlapi se pobaví o technice a holky si můžou zatím dát skvělý kafčo a něco dobrého.

Letecké muzeum - Ml.Boleslav

Letecká kantýna - Muzeum Mladá Boleslav

No ale jestli tě nebaví letadla, tak se určitě zastav v Muzeu Škoda, kde si kromě parádních veteránů prohlédneš i motocykl Laurin & Klement Slavia CCD - dvouválec vyráběný na začátku 20.století. Jo a vyrobili jich jen 675 kousků. Muzeum Škodovky je klenot, najdeš tam i Café kavárnu a taky obchůdek. Po prohlídce a pohodovém posezení pokračujeme směrem do

muzeum_škoda_mladá_boleslav

Máchova kraje - nejdříve projíždíš okolo Bezdězu, Královského hradu ze třetí čtvrtiny 13. století založeného Přemyslem Otakarem II. Za nás je dobrý se někde poblíž ubytovat a ráno si přivstat a zažít vycházející slunce na Bezdězu, výhledy jsou dech beroucí. Prostě romantika jako prase :))) 

hrad_bezděz

Pak pokračuješ do Doks, u kterých leží Máchovo jezero s největší umělou vodní plochou 278 ha. Zastav se na prima koupačku a dej si voraz :)

máchovo_jezero

Dnešní trasa:

sosnova

A pak už jenom vybalit na okruhu a skvěle si potrénovat kolínka...

IMG_6471-1920x1280

závody_na_motorce

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení