Jak vybrat helmu na motorku?

Helma na motorku je nejdůležitější věc z tvojí moto výbavy. Proto bys na ní neměl šetřit, hlavu máš jen jednu ! Protože každý z nás je "originál" a každému z nás pasuje na hlavě něco jiného, chceme ti předat naše 20ti leté zkušenosti při výběru správné přilby. Co je důležité pro výběr správné helmy?

  • použití helmy podle druhu motocyklu
  • model helmy
  • velikost helmy
  • tvar hlavy
  • tvar obličeje

Helma podle typu motorky

Podle toho, na jakém druhu motocyklu jezdíš nebo se chystáš jezdit, si vyber typ přilby:

  • sportovní (máš rád rychlou jízdu a můžeš ji použít třeba i na závodní okruh)
  • vyklápěcí (pohodička, výlety, chopper, cruiser, cestovní enduro, větší skůtr)
  • otevřená (pohodička, výlety, retro styl, chopper, cruiser, ale i skútr)
  • enduro a cross (jízda hlavně v terénu, také pro čtyřkolky)

Jaký zvolit model helmy?

Každá značka má ve své nabídce několik modelů jednotlivých typů helem. Takže například SHARK ve sportovních helmách má několik typů modelů.. liší se výbavou, materiálem, ze kterého jsou vyrobeny a samozřejmě i cenou. Taky je dobré zmínit, že každý výrobce = každá značka má u jednotlivých modelových řad svoji skořepinu a její výstelka může jednomu bezvadně sedět a druhého tlačit.

Máš dioptrické brýle?

Pokud při jízdě na motorce používáš dioptrické brýle, pak bys měl nejlépe zvolit helmu, která v sobě má přípravu na brýle, což znamená, že na vnitřních výstelkách helmy je již připraven prostor pro brýle. O tom, jaká helma pro dioptrické brýle je pro tebe ta pravá, jsme ti v našem blogu již psali :)

Jak vybrat správnou velikost helmy?

Nejdřív je potřeba si změřit tvůj obvod hlavy. K tomu budeš potřebovat nejlépe krejčovský metr, kterým si změříš obvod hlavy nad ušima a nad obočím. A teď je ještě hodně důležitý, jaký tvar hlavy a obličeje máš. Každý jsme originál :)

měření_hlavy

Jak si správně změřit obvod hlavy

Je důležitý tvar obličeje a hlavy?

Podle našich zkušeností je to další z důležitých parametrů při výběru helmy. Můžeš mít například podle měření obvodu hlavy velikost M, ale když máš hodně kulatý obličej a "naduclé" tváře, tak třeba otevřená helma vel. M ti může dobře sedět, ale sportovní bys už potřeboval minimálně o jedno číslo větší. Zrovna tak ti z vás, kteří mají oválný hubený obličej, pro ty jsou ideální třeba helmy od Scorpionu, kde si můžeš dofouknout lícnice a tím ti bude přilba lépe držet na hlavě :)

Tlačí tě v helmě zabudovaný interkom?

I s tímto problémem ti dokážeme pomoci. Máme už 20 let zkušeností s opravami helem a také s úpravami helem pro interkomy :) Víc se o naší službě dozvíš také na našem blogu v článku Montáž interkomů a servis přileb :)

Sleduj nás taky na facebooku nebo na instáči s hashtagem #motojomaxcz.  V případě jakýchkoliv dotazů piš info@motojomax.cz nebo volej Marťase 606 610 227

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 facebook_motojomax  logo_instagram_male   linkedin_motojomax        youtube-1837872_640