Eshop funguje 24hod denně, 7 dní v týdnu! Pro výdej balíků PPL Parcelshop a pro výdej objednávek přes eshop MÁME OTEVŘENO Po-Pá 9,30-12 a 13,30-17,30hod !

Desatero motorkáře

Desatero, jak jezdit na motorce bez nehod.

Kdo nic nedělá, nic nezkazí, kdo se chce projet na motorce, riskuje. Nebezpečí na  tebe  může čekat doslova na každém metru nebo za každou zatáčkou. O to důležitější je prevence. Z diskusí zkušených motorkářů vyplývá několik metod, jak rizika minimalizovat.

"Jezdi tak, jako když tě chce každý zabít, tzn. buď stále ve střehu"

1.    Vyjezdit se. Začít s motorkou, která je silnější než sportovní vůz, je hazard. Je dobré  začít se stroji menších objemů a postupně si zvykat na rostoucí výkon.

2.    Předvídat.To je asi nejčastější slovo, které můžeš od zkušených motorkářů slyšet.Číst situaci na silnici v každém okamžiku je pro bezpečnou jízdu nezbytné.

3.    Dodržovat pravidla. Prostá rada, ke které není co dodat.

4.    Nepodcenit vybavení. Frajeři, kteří si na motocyklu vyrazí v tričku a pantoflích, si koledují. Špatně pro ně může dopadnout i nehoda v malé rychlosti.
       Zkušený motorkář nevyjíždí bez motocyklového oblečení a výstroje.

5.    Přizpůsobit jízdu počasí a stavu vozovky. Řidič v autě déšť často ani nevnímá, pro motorku může být ale fatální. Brzdná dráha je delší, stabilita v zatáčkách
       narušená, jízdní vlastnosti jsou podstatně jiné.

6.    Technický stav. Kontrola motorky před každou jízdou by měla být samozřejmostí.

7.    Vyhnout se bláznům. Motorkáři často jezdí ve skupinách, vybrat si tu správnou partu s rozumným a přirozeným vůdcem může zachránit život.

8.    Český komplex. Je lepší počítat s tím, že Tě čeští řidiči nemají rádi, než se pak divit, proč Ti úmyslně křižují cestu.

9.    Stav mysli. Někdo si jede na motorce vyčistit hlavu, někoho starosti odvádějí od soustředění. Sám musíš vyhodnotit, zda se na řízení dokážeš náležitě 
       koncentrovat.

10.  Štěstí. Další často používané slovo. Plno z nás již zažilo určitě krizovou situaci na motorce a aby jsi sebou neplácl, potřeboval jsi velkou kupu štěstí. Ale raději na to nespoléhej, nemuselo by se to příště vyplatit.

Mnoho šťastných kilometrů bez nehod a slunce nad hlavou.

                                                                       přejí  JOMAXÁCI