SLEVA 10% NA VŠECHNY BUNDY 4SR, AKCE platí od 13.11. - 26.11.2017 !!!

Nové chrániče 4SR

Vášeň pro dokonalost žene 4SR dopředu!

700x395-1489586751-4sr-nove-slidery-ramen-a-kolen-2017-a-james-ellison-bsb

Když se v roce 2007 při zrození značky 4SR ve For Street Racing zamýšleli nad tím, jakým směrem jít a co dělat, myšlenka byla křišťálově čistá.
Touha tvořit, tak zněla jednoduchá odpověď…

Chtěli tvořit něco nového, lepšího, chytřejšího, a právě proto přišli jako jediná Česká firma s patentem, který zvýšil bezpečnost nás všech na motorkách.

Jak se to stalo?
Začali přemýšlet, proč v motorkářských jeansech chrániče volně plandají, nekryjí koleno a jak tento problém vyřešit. Chtěli zákazníkům nabídnout opravdu funkční produkt, a ne něco, co označení „motorkářské jeansy“ jen nese. Ve 4SR proto vymysleli jednoduché, chytré, a hlavně funkční řešení. Jedná se o elastickou punčochu, která drží chránič na koleni a holeni, a je nezávislá na vnějším materiálu jeansů. Chránič je navíc plynule polohovatelný, takže jej máte stále na správném místě, jako například v kombinéze, a přitom si můžete užívat volnosti kevlarových jeansů.

Do dnešního dne (pozn. do 15.3.2017) dle Úřadu průmyslového vlastnictví jsou jediní v Čechách, kteří v našem oboru něco nového vymysleli, a to je žene dopředu.

I při vývoji nových produktů modelové řady 2017 chtěli přijít s něčím novým, neokoukaným a skutečně unikátním, co ještě zvýší bezpečnost jejich produktů. Proto nové ramenní a kolenní plastové „slidery“ usilovně vyvíjeli už od jara roku 2015. Již od prvních skic byl kladem důraz především na maximální funkčnost tohoto prvku.

Jako první vybírali materiál. Dle technologických možností připadaly v úvahu tři materiály ferit tedy ocel, carbon a pružný plast. Po špatných zkušenostech s feritovými kryty, které nejsou pružné a kinetickou energii jen předají, jim na výběr zbyl carbon a pružný plast. Po prvních nárazových testech, kdy carbon sice částečně pohltil energii nárazu, ale již nebyl schopen dalšího použití, jednoznačně padla volba na pružný plast. Proč? Plast kinetickou energii pohltí a vždy se vrátí do původního tvaru.

4SR_protektory_sketches4SR slidery ramen na kombinezach carbon

U motocyklových výrobků vždy hraje velkou roli ergonomie, a ta je alfou i omegou nových 4SR plastových sliderů ramen a kolen. Po prvních deseti vzorcích finalizovali tvar a předali hotovou kombinézu k prvním testům, rovnou v závodech British Superbikes. Reakce jezdce byly pozitivní a testy skutečnými pády více než úspěšné, proto tyto nové prvky zařadili již do kolekce 2017.

1500x1500-1490888950-4sr-suit-monster-green-westmoreland 

Zbývalo pouze doladit chrániče, které budou pod těmito plastovými slidery uloženy.

Tvrdé, plastové chrániče, podložené molitanovou vrstvou jsou již dávno pasé, nesplňují nové certifikace a používaly se v 90. letech. Protože ve 4SR spolupracují s několika top evropskými výrobci chráničů pro motocyklový sport, měli na výběr z mnoha vývojových novinek. Nakonec u těchto kombinéz pro závodní účely padla volba na viscolestické chrániče od firmy Betac, které současnou normu EN 1621-1:2012 splňují i při dodatečných testech při zvýšených teplotách T+ , což my motorkáři v letních měsících potřebujeme.

Nové slidery a chrániče nejsou revolucí, ale jedná s o dobře promyšlenou evoluci. Kombinézy soustavně ve 4SR vylepšují již 10 let a snaží se přinášet zákazníkům stále dokonalejší produkty.       A proč tohle všechno vůbec dělají?

4SR jirus slidery ramen na jednodilnych kombinezach1500x1500-1490887375-4sr-1pc-monster-green-2

Protože dokonalost je láká a spokojenost našich zákazníků nám i 4SR dělá radost !!!

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.