Dotazy k výrobkům 4SR

Pokud na tvůj dotaz nenalezneš níže odpověď, pak volej nebo napiš:

tel. 606 610 227
info@motojomax.cz

Produkty:

Kde si mohu oblečení 4SR vyzkoušet?

V Kutné Hoře na adrese Benešova 100/3 najdeš i naši vzorkovou kamennou prodejnu :o)) Mapa

Jak zvolím správnou velikost? 

Co správně zvolená velikost znamená? Oblečení nebo rukavice mě neškrtí, chrániče jsou pevně na svých místech, cítím se pohodlně. V případě kůže volím těsnější velikost, po čase se přizpůsobí. V případě objednávky přes Eshop si, prosím, raději vybranou velikost zkontroluj podle parametrů (u každého produktu je obrázek s nápovědou). Když si přesto nebudeš vědět rady s výběrem velikosti, stačí napsat nebo zavolat - kontakt.

Jak se mám o své moto oblečení starat?

Kožené oděvy umyj vlažnou mýdlovou vodou a měkkým hadříkem, nečistoty odstraňuj nejlépe ihned po návratu z vyjížďky. Mokré oblečení suš rozložené na dobře větraném místě, mimo zdroj tepla nebo sluneční záření. Na suchou lesklou kůži nanes vrstvu balzámu a nech vstřebat, přebytečný balzám setři. V případě, že vlastníš oblečení z matové kůže, aplikace balzámu se vyvaruj! Matné části ošetři impregnačním sprejem. Textilní moto oblečení nepotřebuje již další péči, přesto ho můžeš po vyčištění ošetřit impregnačním sprejem.

Kevlarové kalhoty můžeš po vyjmutí všech chráničů vyprat maximálně na 30°C.

Mohu textilní motocyklové oblečení vyprat v pračce? 

Ne. U textilních bund a kalhot by se mohla potrhat voděodolná membrána, která by více neplnila svůj účel. Jediné, co lze u tohoto typu oblečení prát v pračce, je vyjímatelná termovložka.

Čeho se vyvarovat? 

Oblečení, které nepoužíváš nebo sušíš, není dobré nechávat na přímém slunci. Za několik dní mohou totiž barvy vyblednout. Jemné kůže, které 4SR často používá, mohou být lehce poškozeny drsnými povrchy nebo ostrými předměty. Pokud sis již oblečení poškodil, neváhej se na nás obrátit. Budeme se snažit Ti co nejlépe poradit, jak věc opravit. Vyhni se nošení kožených věcí světlých barev s tmavými jeansy, které mohou kůži snadno obarvit.

Je normální, že kůže na mém oblečení není všude stejná?

Protože pravá kůže, ze které jsou vyráběny všechny kožené produkty 4SR, je přírodní materiál, může se lišit v tloušťce, pružnosti, i hloubce vzoru. To je to, co ji dělá zvláštní a jedinečnou a nemělo by na ni být nahlíženo jako na nedokonalou.

Dá se moje oblečení vyspravit po pádu? 

Ano. Na veškeré kožené a textilní oblečení 4SR poskytujeme kvalitní záruční a pozáruční servis. Výsledná cena opravy závisí na rozsahu poškození. Zboží, k případným opravám, přijímáme pouze vyčištěné.

Chrániče u kevlarových a kožených kalhot mi výškově nesedí, dá se s tím něco dělat? 

U všech kevlarových a kožených kalhot značky 4SR (s výjimkou sportovních TR 2) jsou chrániče výškově nastavitelné pomocí suchých zipů, takže si ideální polohu najde každý.

Nabízí 4SR zakázkové šití? 

Ano, 4SR vyrábí na míru dvoudílné i jednodílné závodní kombinézy. Sami velmi dobře vědí, jak moc je důležité, aby oblečení perfektně sedělo. Proto se snaží u každého produktu vycházet z individuálních tělesných proporcí každého jezdce. S tím vším jde ruku v ruce barevné provedení a celkový design, který lze zhotovit v libovolné barevné kombinaci a stylu. A to včetně log sponzorů, jména a čísla. Všechny detaily lze vytvářet ve formě potisku, kožených log, nášivek či laserového vypalování. Napiš na info@motojomax.cz a obratem obdržíš doplňující informace. Výsledná cena závisí na složitosti návrhu a jeho následném zpracování.

Jak dlouho trvá zakázková výroba kombinézy 4SR? 

Dodací doba se pohybuje kolem 10 - 12 týdnů.  Záleží také, v jaké fázi sezóny kombinézu objednáš.

Jaké používá 4SR chrániče

Produkty 4SR musejí vždy s rezervou splňovat nejvyšší standardy v oblasti bezpečnosti. Proto 4SR nevyrábí protektory vlastní, ale používá vždy to nejlepší z daného segmentu, od specializovaných výrobců. Jako jediný výrobce v ČR používá 4SR protektory od evropských jedniček Betac a Pro-Life. 

Z čeho vychází Vývoj výrobků 4SR?

Kde nejlépe vyzkoušet v reálných podmínkách nové chrániče či nový střih kombinézy? Samozřejmě, že v závodních podmínkách. A to je důvod, proč na vývoji velice úzce spolupracují se zkušenými závodními jezdci. Produkty 4SR určené zákazníkům jsou vyrobeny ze shodného materiálu, na jejich šití je použita totožná technologie a jsou vybaveny identickými protektory jako výrobky pro závodníky jsko jsou Lukáš Pešek, James Ellison, Míra Popov, bratří Smržové a další

Proč výrobky 4SR nejsou z klokaní kůže?

4SR umí ušít kombinézu z klokaní kůže, která bude lehčí než jsou stávající kombinézy 4SR, ale zkušenosti z pádů při WSBK, IDM, Moto GP jednoznačně ukazují, že klokaní kůže není nejbezpečnější materiál pro výrobu kombinéz. Důležitější než váha kůže je její pevnost a pružnost, i proto jsou kombinézy 4SR tak odolné.

Proč 4SR nepoužívá tvrdé kovové vnější protektory?

Veškeré protektory použité na výrobcích 4SR jsou podrobeny zátěžovým testům. A jelikož žádné kovové protektory neprošly těmito testy, nemohou být použity na produktech 4SR.