AKCE SHARK ! S kódem KS10 sleva dalších -10% !

Oprava obuvi trochu jinak

Opravna obuvi Kutná Hora – Martin Jelínek 

Pro většinu lidí je oprava bot nezajímavá špinavá práce. Já to mám jinak, je to pro mně nejen řemeslo, ale i poslání. Dnes se vyrábí tisíce druhů bot z různých materiálů a to je na tom právě to zajímavé. Každá bota, kterou mi přinese zákazník na opravu, je jiná, takže to není rutina, ale musím vymyslet, jakým způsobem botu opravím, jaký použiji materiál, jaké lepidlo nebo barvu kůže tak, aby oprava byla co nejdokonalejší a boty po ní vypadaly jako nové. Každá nová oprava je proto pro mně výzva. A když opravená bota vypadá jako původní originál, mám z toho dobrý pocit, radost.

Musím říct, že pro některé zákazníky je cena našich oprav vyšší. Přitom požadují vysokou kvalitu a opravu co nejrychleji. To bohužel nejde dohromady. Jestliže chce mít zákazník boty kvalitně opravené, tak si prostě musí v řádu desetikorun připlatit (rozhodně to nejsou stovky). Na opravy totiž používám pouze ty nejkvalitnější materiály, které jsou dražší. Levný materiál = zásadně menší životnost opravy. 

Za svojí prací si pevně stojím a každé boty opravuji stejně, nedělám žádné rozdíly. Při převzetí obuvi do opravy vždy zvolím ten nejlepší materiál, aby bota po opravě vydržela co nejdéle!!! Když chce zákazník levnou opravu za méně peněz, pošlu ho raději do jiné opravny, prostě když si nejsem jistý kvalitou, tak to neopravuji. Většinou se to lidem nelíbí, ale já dávám na svojí práci záruku a to bych při použití levnějšího materiálu nemohl dát.

No a co reklamace, to vás určitě zajímá??

Ano, ty občas řešíme, je to především u bot, které mají měkké patníky a podešve. Je to způsobené materiály, které výrobci bot dnes používají. Boty se hodně dělají z recyklovaného materiálu a vždy nejde určit ten správný materiál a následně vhodné lepidlo. Každopádně když se to stane, tak reklamaci vyřizujeme v co nejkratším termínu a nová oprava je zcela ZDARMA :) 

Ještě malé zamyšlení o botách. 

Většina lidí vůbec boty jako takové nevnímá, přitom je používá každý den. Dnešní trend je kupovat levné boty, které se ochodí a vyhodí. Hodně se nosí tenisky a sportovní boty, které jsou sice měkké, ale nedrží klenbu. Vím, že není jednoduché v dnešní době koupit kvalitní boty, ale je stále dost výrobců, kteří používají pravou kůži a kvalitní materiály, navíc mají správný tvar podešve. Rozhodně bych doporučil si kupovat kvalitnější obuv, první investice je sice vyšší, ale při správné údržbě a včasných opravách vám boty vydrží několik let. Já mám plno bot, které jsou staré i 8let, a to je opravdu pravidelně používám. Není prostě nic lepšího, než mít dobře vyšlápnutou koženou botu. 

Boty jsou dnes u hodně lidí i módní doplněk a na to myslím i při opravách. Nabízím materiály v různých barvách černé, hnědé, béžové, bílé, červené, modré a taky třeba černo červené J. Nabízím i podešve a patníky, které voní – opravdu :) Tyto materiály se hodí především na patníky na pánské polobotky, které se nosí nejen k obleku. Polobotky se dnes hodně kombinují i s jeansy různých barev, takže z naprosto obyčejných bot Vám můžu udělat stylové a naprosto originální boty :)                                                                                                           

Jestli jste dočetli až sem, tak vám musí být jasné, že pro mně oprava bot není jenom práce, ale je to řemeslo, které beru jako poslání. Když jsem byl v učení, nejvíce mně zajímaly staré techniky. Učil jsem se od starých obuvnických mistrů, kteří mi předali starý kumšt k tomuto řemeslu, proto i v dnešní moderní době dělám opravy na starých strojích a používám staré nářadí ještě z první republiky. Věřte mi, je to radost, když roztočím šicí stroj z roku 1918 :) 

V naší opravně neopravujeme pouze boty, ale můžete si u nás dát opravit i kabelky, batohy, opasky, bundy, rukavice atd, prostě veškeré kožedělné a textilní zboží. Neumíme určitě vše, ale vždy se budeme snažit vám vyjít vstříc !!!

Největší odměna pro mne je spokojený zákazník a ten je u mně vždy až na prvním místě!!!

Boty na opravu můžete nosit nebo zasílat do prodejny MOTOJOMAX v Kutné Hoře v ulici Benešova 100/3, viz otevírací doba a kontakt.

Těšíme se na vaši návštěvu :) :)

opravna_obuvi

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Více informací zde