Motooblečení britské značky RST - je certifikováno jako celek

Tato značka slaví letos 33let a pro letošní rok má plně schválené CE motocyklové oblečení. Co to znamená?

RST se zavazuje poskytovat skvěle vypadající a vysoce kvalitní oblečení na motorky. Nicméně každý, kdo jezdí na motorce, ví, že to nestačí. Pády na motorce se nevyhýbají ani těm nejlepším jezdcům, proto se v RST především zaměřují na nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Závazek bezpečnosti motocyklového oblečení prokazují také statusem oficiálního partnera bezpečnosti na závodech Isle of Man TT. Znalosti nasbírané nespočetnými hodinami vývoje a práce s předním jezdci jako je Ian Hutchinson, Alex Lowes a mnoho dalších, se vztahují na každý jejich produkt. RST je unikátní v tom, že produkty nošené závodními jezdci, jsou přesně ty samé specifikace jako ty, které si můžeš zakoupit u nás v MOTOJOMAXu. Ve skutečnosti jsou RST závodní kombinézy vyráběny v RST továrně společně s jejich běžně nabízeným koženým oblečením na motorku.

V roce 2021 můžeme s potěšením konstatovat, že u tohoto závazku bezpečnosti byl podniknut další krok vpřed, když všechno nové moto oblečení 2021 úplně prošlo certifikaci CE. RST spolupracovalo s britskou laboratoří, aby se ujistilo, že každý výrobek je opatřen štítkem a vyhovuje přísnému souboru požadavků, které pokrývají celý moto oděv. To zaručuje, že každý schválený produkt splňuje zákonné požadavky nového evropského nařízení pro OOP 2016/425 (Osobní Ochranná Pomůcka).

Každý oděv je podroben řadě zkoušek, než může být schválen. Každý materiál je testován na odolnost proti otěru, oděru a trhlinám, testovány jsou i všechny švy, kontrolovány kapsy, které drží CE chrániče, a celý oděv je testován na vhodnost a ergonomii. Nejen, že jsou produkty otestovány na bezpečnost, pokud dojde k nehodě, ale zvlášť testován je i každý materiál, aby došlo k ujištění, že neobsahuje nebezpečné chemikálie. Díky tomu si může být každý zákazník jistý, že je v bezpečí, i když nemá nehodu.

Technické specifikace, které RST vyvinulo spolu s laboratoří, zahrnuje 3 úrovně výkonu. Úroveň ochrany oblečení by měla být zvolena zákazníkem i na základě jeho požadavku, s ohledem na způsob jízdy a klimatické podmínky, jako je například teplota. Pokud si nejsi jistý správným výběrem, neboj se zeptat u nás v MOTOJOMAXu, kde ti vše rádi předvedeme a vysvětlíme :)

 

      POŽADAVKY  
ZKUŠEBNÍ METODA ZÓNA ÚROVEŇ ÚROVEŇ ÚROVEŇ
    AAA AA A
         
ROZTRŽENÍ 1 50N 40N 35N
KŮŽE 2 50N 40N 25N
ISO 3377-1 3 35N 30N 25N
         
ROZTRŽENÍ 1 50N 40N 35N
OSTATNÍ 2 50N 40N 25N
ISO4674-1 3 35N 30N 25N
         
ODĚR + OTĚR 1 4.0 S 2.0 S 1.0 S
EN 13595-2:2002 2 2.0 S 1.0 S 0.5 S
  3 1.0 S 0.5 S N/A
         
PEVNOST VE ŠVU 1 12 N/MM 8 N/MM 6 N/MM
EN 13594:2015 2 12 N/MM 8N/MM 6 N/MM
ODSTAVEC 6.7 3 8N/MM 6N/MM 4 N/MM

 

Po dokončení všech výše zmíněných testů obdrží moto oblečení celkové hodnocení na základě nejnižšího skóre zjištěného v jakékoliv kategorii (např. pro nejvyšší kategorii AAA musí oděv všude dostat nejvyšší hodnocení AAA).

Všechny tyto oděvy musí mít certifikované chrániče ramen/ loktů/ kolen a pro kategorii AA a AAA musí být vloženy i chrániče kyčlí - společnost RST navíc rozhodla, že pro nejvyšší kategorii AAA musí být oděv standardně vybaven zádovým chráničem certifikaci CE LEVEL2 (což je již nad rámec normy).

visacka-RST-a-certifikace-vyrobku