Motooblečení britské značky RST - je certifikováno jako celek

Tato značka slaví letos 33let a pro letošní rok má plně schválené CE motocyklové oblečení. Co to znamená?

RST se zavazuje poskytovat skvěle vypadající a vysoce kvalitní oblečení na motorky. Nicméně každý, kdo jezdí na motorce, ví, že to nestačí. Pády na motorce se nevyhýbají ani těm nejlepším jezdcům, proto se v RST především zaměřují na nejvyšší úroveň bezpečnosti.

Závazek bezpečnosti motocyklového oblečení prokazují také statusem oficiálního partnera bezpečnosti na závodech Isle of Man TT. Znalosti nasbírané nespočetnými hodinami vývoje a práce s předním jezdci jako je Ian Hutchinson, Alex Lowes a mnoho dalších, se vztahují na každý jejich produkt. RST je unikátní v tom, že produkty nošené závodními jezdci, jsou přesně ty samé specifikace jako ty, které si můžeš zakoupit u nás v MOTOJOMAXu. Ve skutečnosti jsou RST závodní kombinézy vyráběny v RST továrně společně s jejich běžně nabízeným koženým oblečením na motorku.

V roce 2021 můžeme s potěšením konstatovat, že u tohoto závazku bezpečnosti byl podniknut další krok vpřed, když všechno nové moto oblečení 2021 úplně prošlo certifikaci CE. RST spolupracovalo s britskou laboratoří, aby se ujistilo, že každý výrobek je opatřen štítkem a vyhovuje přísnému souboru požadavků, které pokrývají celý moto oděv. To zaručuje, že každý schválený produkt splňuje zákonné požadavky nového evropského nařízení pro OOP 2016/425 (Osobní Ochranná Pomůcka).

Každý oděv je podroben řadě zkoušek, než může být schválen. Každý materiál je testován na odolnost proti otěru, oděru a trhlinám, testovány jsou i všechny švy, kontrolovány kapsy, které drží CE chrániče, a celý oděv je testován na vhodnost a ergonomii. Nejen, že jsou produkty otestovány na bezpečnost, pokud dojde k nehodě, ale zvlášť testován je i každý materiál, aby došlo k ujištění, že neobsahuje nebezpečné chemikálie. Díky tomu si může být každý zákazník jistý, že je v bezpečí, i když nemá nehodu.

Technické specifikace, které RST vyvinulo spolu s laboratoří, zahrnuje 3 úrovně výkonu. Úroveň ochrany oblečení by měla být zvolena zákazníkem i na základě jeho požadavku, s ohledem na způsob jízdy a klimatické podmínky, jako je například teplota. Pokud si nejsi jistý správným výběrem, neboj se zeptat u nás v MOTOJOMAXu, kde ti vše rádi předvedeme a vysvětlíme :)

 

      POŽADAVKY  
ZKUŠEBNÍ METODA ZÓNA ÚROVEŇ ÚROVEŇ ÚROVEŇ
    AAA AA A
         
ROZTRŽENÍ 1 50N 40N 35N
KŮŽE 2 50N 40N 25N
ISO 3377-1 3 35N 30N 25N
         
ROZTRŽENÍ 1 50N 40N 35N
OSTATNÍ 2 50N 40N 25N
ISO4674-1 3 35N 30N 25N
         
ODĚR + OTĚR 1 4.0 S 2.0 S 1.0 S
EN 13595-2:2002 2 2.0 S 1.0 S 0.5 S
  3 1.0 S 0.5 S N/A
         
PEVNOST VE ŠVU 1 12 N/MM 8 N/MM 6 N/MM
EN 13594:2015 2 12 N/MM 8N/MM 6 N/MM
ODSTAVEC 6.7 3 8N/MM 6N/MM 4 N/MM

 

Po dokončení všech výše zmíněných testů obdrží moto oblečení celkové hodnocení na základě nejnižšího skóre zjištěného v jakékoliv kategorii (např. pro nejvyšší kategorii AAA musí oděv všude dostat nejvyšší hodnocení AAA).

Všechny tyto oděvy musí mít certifikované chrániče ramen/ loktů/ kolen a pro kategorii AA a AAA musí být vloženy i chrániče kyčlí - společnost RST navíc rozhodla, že pro nejvyšší kategorii AAA musí být oděv standardně vybaven zádovým chráničem certifikaci CE LEVEL2 (což je již nad rámec normy).

visacka-RST-a-certifikace-vyrobku

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení