Airbagové vesty Helite v novém kabátě

Homologovaná airbagová vesta v nových designech roku 2019  - TURTLE 2 Hi-vis ve žluté barvě kombinuje optimální ochranu a vysoce viditelný design, který pomocí retroreflexních pruhů činí jezdce co nejviditelnějším. Předchází nehodám. Zatímco TURTLE 2 Hi-vis v černé barvě má diskrétní design, hodí se k jakékoliv bundě a razantně zvyšuje ochranu retroreflexními pruhy na zádech, které činí jezdce viditelnějším jak v noci, tak za zhoršené viditelnosti.

airbagova_vesta

Těsně po pádu..

Bombička s CO2 v Helite Turtle 2 HiVis vestách je dobře ukryta v kapse (na suchý zip). Díky velkorysým nastavovacím páskům Turtle 2 pěkně sedí přes většinu motocyklových bund a zaručuje vysoký komfort.

DOBA NAFOUKNUTÍ: Velmi rychlá, pod 100 ms pro nafouknutí velkého objemu s optimálním tlakem. Rychleji než mrknutí oka.

INOVATIVNÍ TVAR AIRBAGU: Stabilizace hlavy, krku a páteře, aby se zabránilo poranění krku a hyper-flexi.

OBJEM AIRBAGU: Od 14 do 28 litrů ochrany (závisí na velikosti airbagu).

ZNOVUPOUŽITELNÝ: Výměnou bombičky CO2 reaktivuješ airbag sami za méně než 2 minuty.

 

Homologace

Certifikace CE - TURTLE 2 je certifikován externí laboratoří ALIENOR CERTIFICATION, francouzským specialistou pro objektivní testování osobních ochranných prostředků (PPE). 

Vlastnosti

Vynikající ochrana s TURTLE technologií

Opravdu kvalitní zádový chránič (SAS-TEC úroveň 2) je umístěn nad airbagem jako pevný vnější materiál stejně jako krunýř želvy, takže v případě pádu jsou ochráněna celá záda. Tato inovace je pro ochranu zad velkým zlepšením. Výsledky absorpce a rozptýlení nárazů jsou výrazně vyšší a chrání také před vniknutím předmětů.

Nastavitelnost

Tři nastavovací popruhy, díky nimž vesta velmi pěkně sedí přes jakékoliv motocyklové oblečení. Odolné přezky jsou schopny odolat velkému počtu nafouknutí. Snadno se otevírají a zavírájí, dokonce i s rukavicemi.

Vysoká viditelnost u žluté varianty

Barva Hi-Vis v kombinaci s retroreflexními pruhy činí jezdce na silnici, v noci nebo za špatných povětrnostních podmínek viditelnějším jak je to jen možné.

Retroreflexní část u černé varianty

Přidali jsme na záda malé retroreflexní části pro lepší vidielnost v noci, které poskytují diskrétní a silnou ochranu.

Větraná textilie a vysoký komfort

Vnitřní textilní 3D síť pro maximální cirkulaci vzduchu. Máme velmi nízký střih pod pažemi, abychom udrželi plnou svobodu pohybu jezdce. Na této nové verzi jsme zvolili měkký neoprenový límec pro větší komfort kolem krku.

Praktičnost

1 vnější kapsa pro malé předměty (bankovní karta, hotovost, apod.)

Reaktivace

Rychlá a snadná výměna bombičky s CO2. Je hezky ukrytá v estetické kapsičce.

Systém mechanické trhačky

Helite airbagy jsou 100% mechanické, aby se vyhlo neočekávané aktivaci airbagu či výměně baterií. Žádné speciální nářadí či technické znalosti nejsou k upevnění na motocykl potřeba

 

Cena zahrnuje:

- součástí vesty je 1 ks bombičky odpovídající dané velikosti
- součástí je i 1 ks trhačky k upevnění na motocykl nebo čtyřkolku

Často kladené otázky

Mohu Turtle 2 prát?

Naše Turtle 2 vesta Hi-Vis nesmí být prána v pračce ani dávána do sušičky. Airbagovou vestu lze prát ručně bez utopení mechanické části systému. Doporučujeme, abys ji kartáčem vyčistil teplou mýdlovou vodou (bez pracího prostředku, výrobky ovlivňující tkaninu). Dětské ubrousky jsou velmi účinné. Retroreflexní části nedři, jen jemně omyj.

Je Turtle 2 vodě odolný?

Dokud není vesta ponořena zcela do vody, je odolná proti vodě. Byla navržena pro venkovní použití. Takže ji můžeš také nosit, když prší.

Mohu nosit batoh přes airbagový systém Helite?

Ano, při současném zohlednění toho, že čím je větší odpor, tím pomaleji bude airbag správně nafouknut. Doporučujeme ti, aby sis poměrně široce nastavil popruhy na svém batohu.

Je airbag pro opakované použití?

Ano, airbag je možné používat tak dlouho, dokud zůstane v dobrém stavu (bez díry, natržení). Je to snadné, systém můžeš reaktivovat sám během 2 minut, aniž bys odesílal airbag zpět do Helite. Je nutné vyměnit pouze bombičku CO2 za novou, k dispozici je u  Helite prodejců po celém světě. Prosím, zkontroluj velikost airbagu při výměně bombičky. Ujisti se, že nová bombička je správné velikosti v závislosti na velikosti tvého airbagu.

Může se airbag sám od sebe aktivovat? Co když se zapomenu odepnout?

Helite airbagy jsou mechanické, aby nedošlo k neočekávané aktivaci airbagu. Nechtěné nafouknutí je extrémně vzácné. Tažná síla potřebná k aktivaci airbagu je v rozmezí od 20 do 30 kg v závislosti na velikosti. Pokud se jezdec zapomene odpojit od motocyklu, před tím, než se airbag zaktivuje, ucítí silné napětí na vestě nebo bundě. Jako bezpečnostní pás v autě, připojit a odpojit trhačku k motocyklu, se rychle stane zvykem. 

Měj na paměti, že náš Turtle 2 musí být vždy nošen přes motocyklový oděv. Velikostní tabulka je pouze informativní. Nedoporučujeme nosit airbag, pokud vážíš méně jak 35 kg. 

Velikosti:

Správnou velikost airbagové vesty zjistíš změřením tvého pasu v oblečení a také podle tvojí výšky postavy. Tzn. vždy se změř ve tvojí motorkářské bundě !!! Je to důležité k tomu, aby vesta pevně seděla a tím mohla plnit svou ochranu. Podle velikosti obvodu tvého pasu v oblečení a podle výšky postavy pak vyber v tabulce níže tu správnou velikost. Pokud bys potřeboval poradit nebo zkonzultovat výběr velikosti, tak neváhej zavolat nebo napsat :)

Turlte_2_hivis

Vesty v praxi

Pokud chceš vědět o těchto vestách více, máme pro tebe zajímavá videa a ukázky, jak vesta funguje v praxi. Dozvíš se také, kde všude už vesty používají a také názory zkušených známých jezdců a kaskaderů, kteří je vyzkoušeli. To vše se dočteš v našich informacích o bezpečnosti.

Správná instalace na motorku:

Instalace trhačky k motocyklu je rychlá a snadná, ale důležité je vědět, kam ji umístit nejlépe, aby zajistila tu správnou funkci airbagové vesty. Trhačka zůstane připnutá k motocyklu po celou dobu. V závislosti na vozidle se liší způsob jejího upevnění a nastavení. Trhačku je ideální připevnit pod sedačkou, nejlépe okolo rámu. 
- nejvhodnější umístění je blízko tvého těžiště, když sedíš na motocyklu (čím blíže k těžišti, tím lépe)
- měla by být připevněna okolo robustní části motocyklu jako například rám, který „udrží sám sebe“ při tahu přibližně 30kg
- umísti trhačku dál od ostrých částí motocyklu, které by ji mohli přeříznout
- umísti trhačku dál od zařízení, které by ji mohli roztavit

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení